Premijer liga BiH
31

Baljić pobjedom debitovao na klupi Tuzla Cityja, Mahmutović donio tri boda Čeliku

E. B.
Tuzla City - Zvijezda 09 (Foto: A. K./Klix.ba)
U 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine je došlo do promjene na vrhu tabele. Tuzla City je, barem privremeno, ponovo na prvom mjestu.

Elvir Baljić je upisao prvu pobjedu u debitantskoj utakmici na klupi jer je njegov Tuzla City je savladao Zvijezdu 09 rezultatom 3:0.

Tuzla City je poveo u 53. minuti kada je nakon ubačaja Zlatkovića pogodak postigao Ramić. Šest minuta kasnije Tuzla City stiže i do drugog pogotka. Šarčević je šutirao, a loptu je u svoju mrežu ubacio Stanišić.

U 72. minuti Burić je nakon asistencije Ubiparipa postavio konačnih 3:0.

Čelik se u Zenici mučio protiv Širokog Brijega iako je od 39. minute igrao sa igračem više nakon isključenja Cipetića.

Ipak, u samom finišu meča Zeničani su stigli do pobjede zahvaljujući Mahmutoviću koji je postigao pogotke u 82. i 90. minuti.

Radnik i Sloboda odigrali su sjajan meč koji je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 3:2.

Sloboda je u Bijeljini povela u 9. minuti kada je mrežu domaće ekipe zatresao Smajić. Radnik je izjednačio u 21. minuti, a strijelac je bio Beganović koji je zatresao vlastitu mrežu.

Domaća ekipa je do preokreta stigla u 35. minuti zahvaljujući Mekiću koji je pogotkom krunisao lijepu akciju, ali je Pršeš iz penala u 42. minuti pogodio za 2:2.

Radnik je ponovo poveo i stigao do pobjede u 70. minuti kada je Mekić asistirao Kariću koji pogađa za 3:2.