Prva titula za LA
34

Bale prelomio ludnicu u finalu, majstorijom iz 128. minute donio titulu svom klubu

Bale ponovo oduševio (Foto: Twitter)
Velški nogometaš Gareth Bale (33) postigao je ključni gol u produžecima finala play-offa za prvaka u MLS-u nakon kojeg je njegov Los Angeles FC prvi put postao prvak američke lige.

Do trijumfa u finalu protiv Philadelphia Uniona stigli su nakon ludnice i penala, iako se činilo da su u finišu ušli u bezizlaznu situaciju.

Naime, regularni dio utakmice okončan je rezultatom 2:2, a onda je Los Angeles u 116. minuti ostao s igračem manje te primio pogodak.

Na scenu je tada stupio Bale koji je u 128. minuti majstorski pogodio glavom za konačnih 3:3.

Koliko su igrači Philadelphije ostali su u šoku nakon tog gola, pokazuje i podatak da niko od njih nije postigao penal tokom raspucavanja.

Za ekipu Los Angelesa nastupa i Giorgio Chiellini, koji je ovaj susret presjedio na klupi, a na kraju su se dva velikana zajedno radovali još jednom trofeju u njihovim bogatim karijerama.

Podsjetimo, Bale je stigao u Los Angeles prošlog ljeta iz Real Madrida, a ove je sezone zabio četiri gola.