Super liga
37

Bajić pogodio za vodstvo Basaksehira, a Robinho u 92. minuti spriječio slavlje domaćih

Nogometaši Basaksehira i Sivasspora podijelili su bodove u okviru 32. kola turske Super lige odigravši neriješeno 1:1.

Bh. reprezentativni napadač Riad Bajić je već u 14. minuti postigao gol za vodstvo Basaksehira. Bajiću je to bio drugi gol ove sezone.

Domaći su do odlaska na odmor u još nekoliko navrata opasno zaprijetili Sivassporu, a onda je Mossoro u dvije minute dobio dva žuta kartona i već u prvom poluvremenu ostavio saigrače na cjedilu.

Basaksehir se očekivano u nastavku skoncentrisao na odbranu pa do kraja meča nisu ozbiljnije prijetili Sivassporu, koji također nije uspio nametnuti ofanzivniji pristup utakmici.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, zaboravljeni Robinho postigao je gol za 1:1 i tako spriječio domaće da dođu do važnih bodova u borbi za titulu.

Vrijedi istaći da je duboko u sudijskoj nadoknadi i Turan dobio crveni karton nakon što je gurnuo pomoćnog sudiju.

Bajiću je večerašnji meč bio prvi koji je započeo kao starter u dresu Basaksehira, a zamijenjen je u 70. minuti utakmice. U domaćoj ekipi 90 minuta igrao je i Edin Višća.

Basaksehir je ostao na drugom mjestu Super lige s istim brojem bodova kao i lider Galatasaray, koji ima i utakmicu manje. Sivasspor je na šestoj poziciji.