26

Bajić junak pobjede Konyaspora nad Kasimpašom

U 10. kolu turske Super lige Konyaspor je na domaćem terenu savladao Kasimpašu (2:1).

Konyaspor je ovom pobjedom prekinuo niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede pri čemu je upisao dva poraza, dok je Kasimaša zabilježila prvi poraz nakon tri pobjede i jednog remija u prethodne četiri utakmice.

Konyaspor je poveo u 32. minuti kada je pogodio Sahiner, a asistenciju je upisao bh. napadač Riad Bajić. Osam minuta kasnije bivši napadač Željezničara Bajić, pored asistencije, postiže i pogodak. Konačnih 2:1 postavio je Buyuk u 64. minuti.

Bajiću je ovo 13. nastup za Konyaspor u svim takmičenjima te ukupno četvrti gol. Sve golove postigao je u turskom prvenstvu.

Bajić je odigrao cijeli meč, kao i drugi bh. igrač Amir Hadžiahmetović, dok je treći bh. igrač u redovima Konyaspora Deni Milošević na teren ušao u 76. minuti. Hadžiahmetović je upisao 12. nastup od čega 10. od prve minute, dok je Milošević upisao 14. nastup za Konyaspor u svim takmičenjima ove sezone pri čemu je sedam puta bio starter.