Majstorija bh. igrača
101

Bajić i Robinho donijeli pobjedu Bašakšehiru protiv Ankaragucua i ostavili ga u utrci za titulu

Nogometaši Bašakšehira su u 32. kolu Super Lige Turske savladali Ankaragucu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 17. minuti kada je Boyd pogodio mrežu Gunoka i šokirao nekoliko hiljada domaćih navijača. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu gostiju rezultatom 2:1 i činilo se da su sve nade domaće ekipe da mogu osvojiti titulu pale u vodu.

Ipak, već u prvom napadu u drugom poluvremenu Bašakšehir je izjednačio zahvaljujući bh. igračima. Edin Višča je asistirao, a Riad Bajić efektno petom pogodio za 1:1.

Pobjedu Bašakšehiru donio je rezervista Robinho. Legendarni Brazilac je u igru ušao u 60. minuti, a samo dvije minute kasnije je pogodio za konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Bašakšehir se izjednačio bodovno sa Galataasrayjem kod kojeg gostuju u pretposljednjem kolu idućeg vikenda i upravo bi taj duel mogao odlučiti prvaka Turske.