Bolji nakon penala
15

Bajić, Hadžiahmetović i Milošević sa Konyasporom u finalu savladali Basaksehir i osvojili Kup Turske

Nogometaši Konyaspora osvojili su Kup Turske pobijedivši u finalu u Eskisehiru ekipu Istanbul Basaksehira nakon boljeg izvođenja penala (4:1).

U prvom poluvremenu više od igre imali su nogometaši iz Istanbula, dok je Konyaspor imao tek jedan šut prema golu Babacana.

U nastavku meča viđen je znatno bolji nogomet s dosta prilika s obje strane, a posebno se istakao golman Konyaspora Kirintili, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

U produžecima se igralo izuzetno oprezno tako da nije bilo prilika za promjenu početnog rezultata (0:0) pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Znatno sigurniji s bijele tačke bili su nogometaši Konyaspora i tako su stigli do svog prvog trofeja u historiji.

U redovima Basaksehira cijeli meč odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, dok su za Konyaspor od prve minute zaigrali sva tri naša igrača - Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević.

Bajić je ujedno bio siguran strijelac u penal seriji.