8

Bahatost se ne isplati: Marquinhos potcijenio golmana, pa promašio penal na bizaran način

Napadač brazilskog Internacionala Marquinhos Vilela naučio je važnu životnu lekciju na utakmici Campeonato Gaucha - bahatost se ne isplati.

Ovaj dvadesettrogodišnji igrač je u 86. minuti susreta 13. kola u kojem je njegov tim vodio na gostovanju kod Glorije sa 2:0 imao priliku iz penala postići pogodak.

No, on je bahato neposredno prije šuta okrenuo glavu na stranu i šutirao. Lopta je pogodila jednu, pa drugu stativu, a lopta mu se odbila pred noge. No, iako je golman bio okrenut leđima od njega, Marquinhos je uspio da ga pogodi u petu.

No, čak i da loptu ubacio u mrežu gol ne bi bio priznat jer je sudija označio indirektan udarac za Gloriju s obzirom da golman nije imao kontakt sa loptom nakon što je ona pogodila obje stative.

Ipak, sreća mu se osmjehnula s obzirom da je samo dvije minute kasnije Marquinhos je postigao gol, na "normalan" način za konačnih 3:0.