Kup konfederacija
6

Australija izvukla bod protiv sjajnog Kameruna

(Foto: EPA)
Reprezentacije Kameruna i Australije podijelile su bodove u Sankt Peterburgu u okviru 2. kola grupe B Kupa konfederacija odigravši neriješeno 1:1.

Kamerun se premijernom meču protiv Čilea orijentisao uglavnom na odbranu, ali danas su Afrikanci pokušavali napraviti i nešto prema naprijed.

U prvom poluvremenu su stvorili bezbroj prilika pred golom Australije, a do gola su stigli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Ngadeu-Ngadjui je poslao loptu u šesnaesterac, tamo ju je dočekao Zambo Anguissa, koji je sjajno primijetio da je golman Ryan izašao s gola i prekrasno ga lobovao.

I u nastavku je Kamerun imao apsolutnu dominaciju, a kazna za silne promašaje uslijedila je pola sata prije kraja meča.

Mabouka je srušio protivnika u šesnaestercu i sudija Mažić je svirao penal. Milligan nije dao šansu golmanu i sretno je pretvorio penal u izjednačenje nakon što se njegov udarac od stativu odbio u mrežu.

Nisu uspjeli Afrikanci do kraja meča doći opet u prednost pa je utakmica okončana rezultatom 1:1.

Kamerun je nakon današnje utakmice ostao na posljednjem mjestu grupe B s jednim osvojenim bodom, dok je Australija poziciju iznad, s također jednim bodom, ali boljom gol-razlikom.