0

Australci kvalifikacije za SP počeli pobjedom

FENA
U prvoj utakmici grupe 1 azijskih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2010. godine Australija je u Melbourneu pobijedila Katar sa 3:0.

Sve golove Australci su postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Josh Kennedy (11.), Tim Cahill (17.) i Mark Bresciano (33.).

U drugom susretu u grupi Irak i Kina su odigrali 1:1. Irak je došao u vodstvo u 50. minuti golom Tahera, a poravnao je Zhi u 75. minuti.

Grupu 2 otvorili su Japanci, koji su u Saitami uvjerljivo slavili protiv Tajlanda sa 4:1. Strijelci za pobjedu Japana bili su Endo (21.), Okubo (54.), Nakazawa (66.) i Maki (90.), dok je jedini pogodak za Tajland postigao Winothai (22.).

U istoj grupi Bahrein je u gostima savladao reprezentaciju Omana sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Hubail (14.).

U grupi 3 Južna Koreja je u Seoulu savladala Turkmenistan 4:0. Dvostruki strijelac bio je Ki-Hyeon (57. i 83.), dok su po gol postigli Kwak (43.) i Park (70.).

Iran i Sirija odigrali su 0:0 u grupi 5, dok je u toku meč Ujedinjeni Arapski Emirati - Kuvajt.