6

Augsburg u 94. minuti preokretom do pobjede nad Werderom

U pretposljednjem susretu 19. kola njemačke Bundeslige sastali su se Augsburg i Werder Bremen, a susret je završen pobjedom domaćina rezultatom 3:2.

U veoma otvorenom susretu u kojem su obje ekipe prikazale napadački nogomet prvu su u vodstvo došli gosti kada je pogodio Gebre Selassie na Bauerovu asistenciju u 26. minuti.

Radost gostiju trajala je samo dvije minute. Ekspresan povratak u meč domaćoj ekipi je omogućio Schmid na Bobadillinu asistenciju za 1:1.

Werder je ponovo došao u vodstvo u 65. minuti. Hinteregger je skrivio penal, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Kruse za 2:1.

Gosti su vodili sve do 11 minuta pred kraj meča, kada je Verhaegh bio asistent, a Koo strijelac za 2:2.

Potpuni preokret Augsburgu donio e Bobadilla u četvrtoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 3:2.