Bundesliga
7

Augsburg protutnjao Bremenom, Hajrović igrao drugo poluvrijeme

Nogometaši Augsburga pobijedili su u Bremenu u okviru 10. kola Bundeslige ekipu Werdera rezultatom 3:0.

Gosti su od početka meča krenuli žestoko, a velike prilike propustili su Finnbogason, Caiuby i Baier, dok je Kruse zaprijetio po gol Augsburga.

Inicijativa se gostima isplatila u 41. minuti kada je Gregoritsch pogodio glavom iz teške pozicije za vodstvo Augsburga.

Sudija Storsk je pet minuta kasnije dosudio penal za goste nakon što je Moisander sapleo protivnika, a siguran s bijele tačke bio je Finnbogason.

I u nastavku je Augsburg bio bolji protivnik, a Gregoristch, Finnbogason i Khedira u dva navrata nisu bili precizni, dok je Moisander propustio dobru šansu za Werder.

Ipak, u 62. minuti sjajni Gregoritsch je preciznim udarcem postavio konačnih 3:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Izet Hajrović igrao je drugo poluvrijeme u dresu poražene ekipe.

Augsburg se s četvrtom pobjedom u sezoni probio na deveto mjesto Bundeslige, dok Werder ni 13. utakmicu zaredom nije uspio pobijediti pa se nalazi na pretposljednjem mjestu.

Inače, ekipa iz Bremena već pet utakmica nije postigla gol.