4

Augsburg bez Demirovića nije isti, Huseinbašić odnio neočekivan bod iz Bavarske

D. P.
Uzbudljiv meč u Augsburgu (Foto: FC Koeln)
Nogometaši Augsburga i Koelna remizirali su rezultatom 1:1 u 27. kolu njemačke Bundeslige u duelu koji je trebao biti i derbi nogometaša iz Bosne i Hercegovine.

No, kapitena domaćeg tima Ermedina Demirovića nije bilo zbog žutih kartona pa je tako Denis Huseinbašić u gostujućem timu bio jedini bh. nogometaš na terenu.

Dok je Huseinbašić odigrao svih 90 minuta za Jarčeve i proslavio prilično iznenađujući bod, Augsburg se nije baš najbolje predstavio bez svog glavnog igrača tokom cijele sezone jer je upravo Demirović u Bundesligi ove sezone postigao 14 golova uz osam asistencija.

Arne Maier je doveo Augsburg u vodstvo u 18. minuti, ali je nakon pola sata igre Davie Selke poravnao na 1:1.

Do kraja utakmice pretežno se igralo na polovini Koelna, ali promjene rezultata nije bilo pa su obje ekipe podijelile po bod.

Za sedmoplasirani Augsburg je ovo korak unazad u borbi za evropska takmičenja koja sada "bježe" pet bodova, dok je Koeln i dalje pretposljednji sa šest bodova zaostatka za sigurnom zonom.