6

Auckland Cityju 3. mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu

FENA
Slavlje prvotimaca Auckland Cityja (Foto: EPA)
Nogometaši novozelandskog Auckland Cityja osvojli su treće mjesto na klupskom Svjetskom prvenstvu u Maroku.

Prvak Okeanije je u malom finalu u Marakešu nakon boljeg izvođenja penala pobijedio meksički Cruz Azul sa 4:2. U regularnom toku susret je završen 1:1.

Novozelanđane je u vodstvo doveo Ryan de Vries na kraju prvog poluvremena, Meksikanci su izjednačili u 57. minuti preko Joaa Rojasa.

Peto mjesto u srijedu su osvojili nogometaši alžirskog Setifa, koji su također nakon izvođenja penala bili bolji od ekipe australskog West Sydney Wanderers sa 5:4.

Utakmica je u službenom dijeliu završena 2:2.

U finalnom susretu večeras će u Marakešu od 20:30 sati igrati madridski Real, pobjednik evropske Lige prvaka, i argentinski San Lorenzo, pobjednik južnoameričkog Copa Libertadores.