0

Atletico u fantastičnoj utakmici pobijedio Celtu

(Foto: EPA)
Fudbaleri Atletica pobijedili su nakon velikog preokreta u okviru 22. kola španske La Lige ekipu Celte rezultatom 3:2.

Već u petoj minuti utakmice Celta je preko Cabrala došla u vodstvo. Lopta se nesretno po Madriđane odbila tamo gdje je bio argentinski štoper, koji je glavom zakucava u mrežu.

Torres je samo šest minuta kasnije izjednačio. Akrobatski je skočio i savršeno izvedenim makazicama lobovao golmana Alvareza. Bio je to spektakularan gol.

Celta se nije predavala, a najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je u 27. minuti kada je Guidetti pogodio stativu.

Dvije minute kasnije štoper Celte Roncaglia napravio je penal koji u gol nije uspio pretvoriti Torres. Napadač Atletica pogodio je prečku, a golman Alvarez kasnije je odbranio šut Carrasca.

U nastavku je Celta imala konkretnije prilike, a najveću je promašio Guidetti koji je iz dobre situacije poslao loptu nebu pod oblake.

Ipak, samo minut kasnije Guidetti se iskupio i perfektnim udarcem doveo Celtu u vodstvo.

Uslijedili su žestoki napadi Atletica koje je kurnisao Carrasco izjednačujućim, a potom i Griezmann pobjedničkim golom.

Atletico je nakon ove pobjede prestigao Real Sociedad i sada je četvrtoplasirana ekipa La Lige, dok je Celta ostala na desetom mjestu.