La Liga
64

Atletico šokantno poražen na domaćem terenu od najlošije ekipe u prvenstvu

Nogometaši Levantea pobijedili su na Wanda Metropolitanu u 21. kolu La Lige favorizovanu ekipu Atletica rezultatom 1:0 te su tako napravili veliko iznenađenje jer su ubjedljivo najlošiji tim u prvenstvu.

U dosta siromašnom prvom poluvremenu gosti su igrali odlično i držali konce igre u svojim rukama. Imali su i veći posjed lopte, ali pogodaka nije bilo u prvih 45 minuta utakmice.

Međutim, vrlo brzo nakon što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu Levante je došao do zasluženog vodstva. De Frutos je sjajno uposlio u prostor Melera koji iskosa s desne strane pogađa za veliko slavlje gostiju.

Atletico je očekivano preuzeo inicijativu, ali je jalovo napadao bez mnogo izglednih prilika da dođe barem do izjednačenja pa je ostalo konačnih 0:1.

Prvaci Španije se trenutno nalaze na petom mjestu La Lige, dok je Levante uprkos pobjedi i dalje uvjerljivo na posljednjoj poziciji. U narednom kolu Atletico gostuje Osasuni, dok će Levante u goste Celti.