La Liga
8

Atletico slavio na teškom gostovanju u Getafeu i najavio izlazak iz krize

Nogometaši Atletica pobijedili su na Coliseum Alfonso Perezu u okviru petog kola La Lige ekipu Getafea rezultatom 2:0.

Madriđani su se tako iskupili za remi na domaćem terenu protiv Eibara u prošlom kolu, dok je Getafe pretrpio prvi poraz u posljednjih mjesec dana.

Jorgandžije se nisu proslavile u prvom poluvremenu, domaći su čak bili za nijansu bolja ekipa na terenu, ali je Atletico autogolom Sorije u 14. minuti došao u vodstvo.

Getafe je u nastavku zaigrao još bolje, ali po oprobanom receptu Atletico pola sata prije kraja meča postiže i drugi gol. Strijelac je bio Lemar za konačnih 0:2.

Vrijedi istaći da su domaći posljednje 23 minute igrali s igračem manje nakon isključenja Antunesa.

Atletico je s večerašnjom pobjedom prestigao Espanyol i sada je petoplasirana ekipa La Lige, dok je Getafe pao na osmo mjesto.