0

Atletico slavio, Diego Costa teže povrijeđen

Madridski Atletico uspješno je odradio gostovanje kod Getafea gdje je odnio pobjedu 2-0, međutim slavlje gostiju pokvarila je povreda Diega Coste prilikom postizanja drugog pogotka.

Madridski Atletico ne posustaje i upisao je i sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Posljednji koji ga je spriječio u slavlju bio je Real Madrid koji je na Vicente Calderonu odigrao 2-2 nakon čega Atletico bilježi samo pobjede.

Na gostovanju kod Getafea slavio je s 2-0, međutim veću pozornost od same pobjede izaziva povreda Diega Coste koji je na nosilima žurno iznesen s terena i transportiran u bolnicu.

Do povrede je došlo u 84. minuti susreta kada je Adrian ubacio na drugu vratnicu, a Costa uklizao i postigao pogodak međutim i svom snagom nogom pogodio stativu. Odmah je bilo jasno kako nije riječ o bezazlenoj povredi i u Atleticu se mogu samo nadati kako sjajni napadač neće biti prisiljen na dugu pauzu.

Inače, Atletico je poveo u 40. minuti zahvaljujući vrlo lošoj reakciji domaćeg golmana Codine koji je loše procijenio ubačaj Juanfrana, ostao na pola puta i Diego Godin je lakoćom glavom poslao loptu u mrežu.

Mogao je Atletico i ranije povećati vodstvo, ali osim propuštenih prilika iz igre, nije realizirao kazneni udarac. Do njega je došlo u 65. minuti kada Lafita radi prekršaj na svom petercu i zasluženo zarađuje isključenje, no Codina je bio uspješniji od Diega Coste koji je poput Ivana Rakitića došao do brojke od tri promašena penala ove sezone.

Ova pobjeda ponovno je odvojila Atletico na tri boda od gradskog rivala Reala dok je Getafe ostao u zoni ispadanja.

Primera, 33. kolo:

Getafe – Atletico Madrid 0-2 (Godin 40., Costa 84.) Valencia – Elche 2-1 (Piatti 22., Parejo 61. / Coro 28.) Betis - Sevilla 0-2 (Gameiro 30 - 11m, 82)

1. Atlético de Madrid 33 26 4 3 72-22 +50 82
  2. Real Madrid CF 33 25 4 4 94-32 +62 79
  3. FC Barcelona 33 25 3 5 92-27 +65 78
  1. Athletic Club 32 17 8 7 55-35 +20 59
  2. Sevilla FC 33 16 8 9 61-47 +14 56
  3. Villarreal CF 33 15 7 11 52-38 +14 52
  4. Real Sociedad de Fútbol 33 14 9 10 56-50 +6 51