80

Atletico pobijedio Real, Barcelona slavila protiv Athletica

Piše: D. B.
U madridskom derbiju odigranom na stadionu Santiago Bernabeu ekipa Atletico Madrida je pobijedila Real Madrid rezultatom 2:1. Ljuti rival Kraljeva, Barcelona, savladala je Athletic Bilbao sa 2:0.

Barcelona je u utakmici odigranoj s početkom u 16 sati pobijedila Athletic Bilbao golovima Neymara.

Katalonci su se mučili tokom prvog poluvremena, a onda je u nastavku utakmice, tačnije u 63. minuti, u igru ušao Neymar. Sjajni Brazilac je riješio pitanje pobjednika golovima u 79. i 84. minuti, a oba puta mu je asistirao Lionel Messi.

Barcelona je na prvom mjestu sa devet osvojenih bodova nakon tri odigrana kola u Primeri, dok je Bilbao 10. sa tri boda.

U utakmici Reala i Atletico Madrida, koja je odigrana u terminu od 20 sati na stadionu "Santiago Bernabeu", pobjedu je slavio Atletico rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 10. minuti golom Tiaga.

Rezultat je na 1:1 izjednačio Ronaldo golom iz penala.

Ipak, pobjedu Atleticu je donio Turan u 76. minuti utakmice.

Real je deseti na tabeli sa samo tri boda, dok je Atletico drugi sa devet bodova.