La Liga
29

Atletico pobijedio Almeriju, Morata postigao najljepši gol u karijeri

E. B.
Nogometaši Atletico Madrida su pobijedili Almeriju u 16. kolu španske La Lige rezultatom 2:1, a susret je obilježio maestralan pogodak Alvara Morate.

Morata je doveo Atletico u vodstvo u 17. minuti nakon vjerovatno najljepšeg pogotka koji je postigao u karijeri.

Španski napadač je u stilu brazilskog Ronalda pretrčao odbrambenog igrača Almerije, potom zaobišao i golmana Luisa Maximiana i iskosa sa lijeve strane poslao loptu u gol, te nije ni čudo da su se ubrzo na X-u ljudi počeli šaliti i nazivati ga "Morata Nazario".

Samo pet minuta kasnije Angel Correa je lagano pospremio loptu u prazan gol iz peterca nakon asistencije Marcosa Llorenta za 2:0, a sve što su gosti uspjeli uraditi do kraja susreta je postići pogodak za 2:1u 62. minuti kada je Leo Baptistao postavio konačan rezultat susreta.

Atletico je novom pobjedom ostao u utrci za titulu prvaka Španije, dok je Almeria zakucana na samo dno sa samo četiri osvojena boda.