Superkup Španije
92

Atletico nakon spektakularnog preokreta izbacio Barcelonu i zakazao finale s Realom

Nogometaši Atletica plasirali su se u finale španskog Superkupa nakon što su večeras u Saudijskoj Arabiji nakon velikog i šokantnog preokreta pobijedili Barcelonu rezultatom 3:2.

Nije se činilo da će biti tako uzbudljivo nakon prvih 45 minuta budući da se u prvom poluvremenu mreže nisu tresle.

Ipak, već u prvoj minuti nastavka Koke je doveo Atletico u vodstvo nakon asistencije Correje, a slavlje je trajalo svega pet minuta. Iz velike gužve Messi je pronašao put do mreže i izjednačio rezultat.

Nastavila je Barca s napadima i u 62. minuti Griezmann nakon odbijene lopte dovodi Katalonce u vodstvo.

A onda u posljednjih devet minuta uslijedio je veliki preokret. Prvo je Morata u 81. minuti pogodio iz penala, a onda je Correa nakon kontre i asistencije Morate donio novi preokret i veliko slavlje za Atletico. Ujedno je 2:3 bio konačni rezultat ove utakmice.

Atletico će u finalu španskog Superkupa igrati protiv Real Madrida, koji je jučer pobijedio Valenciju rezultatom 3:1. Finale se igra u nedjelju.