0

Atletico Madrid u derbiju kola uvjerljivo savladao Sevillu

Fudbaleri madridskog Atletica pobijedili su na svom Vicente Calderonu u okviru 28. kola španske La Lige ekipu Seville s uvjerljivih 3:1.

U prvom poluvremenu Sevilla je imala veći posjed lopte, ali su domaći stvorili više prilika za golove, što su i krunisali osam minuta prije odlaska na odmor. Strijelac je bio Godin na asistenciju Griezmanna.

Gotovo identično bilo je drugo poluvrijeme. Danas sjajni Griezmann u 61. minuti udvostručio je prednost Atletica, a Koke je malo kasnije riješio pitanje pobjednika postigavši treći gol za domaće.

Sevilla je uspjela do kraja utakmice postići počasni gol kada se u listu strijelaca upisao Correa pet minuta prije kraja meča.

Atletico je uprkos pobjedi ostao četvrtoplasirana ekipa La Lige, ali su sada prišli na svega dva boda današnjem protivniku Sevilli, koja se nalazi na trećem mjestu.