La Liga
0

Atletico Madrid slavio protiv Sociedada, Griezmann pogodio protiv bivšeg kluba

Ekipa Atletico Madrida upisala je veoma važnu pobjedu u 14. kolu španske La Lige protiv Real Sociedada rezultatom 2:1.

Gosti su u vodstvo stigli u 29. minuti, a strijelac pogotka bio je Wilian Jose s bijele tačke. Atletico je odmah krenuo po poravnanje, ali nakon prvih 45 minuta gostiju su imali minimalnu prednost.

Ekipa Diega Simeonea još ofanzivnije je krenula u drugom poluvremenu po gol za izjednačenje, a do toga su stigli u 63. minuti kada Felipe Luis postiže gol, da bi pobjedu Jorgandžijama donio bivši nogometaš Sociedada Antoine Griezmann u 89. minuti.

Nakon 14 odigranih utakmica Atletico Madrid se nalazi na trećem mjestu sa 30 osvojenih bodova, dok je Sociedad na sedmoj poziciji sa osvojenih 19 bodova.