Piše: E. I.
(Foto: EPA)
Atletico Madrid je u okviru 32. kola španske La Lige bez većih problema pobijedio posljednjeplasiranu Osasunu.

Jorgandžije su osvajanjem kompletnog plijena ponovo uspjeli da dođu do treće pozicije koju je držala Sevilla.

Bh. reprezentativac Kenan Kodro odigrao je cijeli meč za goste, a u 43. minuti zaradio je žuti karton.

Carrasco je u 30. minuti pogodio za 1:0, a minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor. U drugom dijelu Atletico je postigao još dva gola.

Prvo je Carrasco ponovo pogodio mrežu gostiju u 47. minuti za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Filipe Luis u 61. minuti.

Domaći su u finišu imali priliku da iz dva jedanaesterca povećaju prednost.

Carrasco u 89. minuti nije bio precizan, a minutu poslije Partey nije uspio iz kaznenog udarca da postigne četvrti pogodak.