La Liga
10

Atletico Madrid ostao bez pobjede protiv Girone i smanjio šanse za titulu prvaka

Ekipa Atletico Madrida remizirala je protiv Girone na domaćem terenu u susretu 20. kola španske La Lige, a konačni rezultat na Wanda Metropolitanu završen je rezultatom 1:1.

Jorgandžije su u vodstvo stigle u 34. minuti kada povratnik Diego Costa glavom dodaje loptu do Griezmanna, a Francuz postiže svoj šesti pogodak u ovoj sezoni za vodstvo domaće ekipe.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda u 73. minuti Portu na asistenciju Espinose poravnava rezultat i vraća stvari na početak. Do kraja susreta Atletico je pokušao doći do pobjede i tri boda, no u samom finišu meča mogli su ostati i bez jednog boda s obzirom na to da je Oblak srušio napadača Girone koji je išao sam prema golu.

Za taj start, Oblak je dobio žuti karton, a u sudijskoj nadoknadi Atletico nije uspio probiti defanzivni blok gostujuće ekipe pa je susret završen rezultatom 1:1.