La Liga
0

Atletico Madrid nemilosrdan prema Levanteu, Jorgandžije postigle pet pogodaka

Atletico Madrid kao gost upisao je ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Levantea, a ekipa Diega Simeonea slavila je rezultatom 5:0.

Gosti iz Madrida u vodstvo su stigli u 5. minuti susreta kada je pomalo nevjerovatan autogol postigao Rober, da bi u 29. minuti Gameiro povećao vodstvo Jorgandžija na 2:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 59. minuti kada Gameiro postiže svoj drugi, a za Atletico treći pogodak, da bi do kraja susreta Griezmann s dva pogotka postavio konačnih 5:0.

Nakon nekompletnog 13. kola Atletico Madrid na svom kontu ima 27 bodova, sedam manje od Barcelone koju očekuje susret s drugoplasiranog Valencijom i s istim brojem bodova kao gradski rival Real Madrid.

U ranijem susretu Betis i Girona odigrali su sjajan meč na Benito Villamaríni, a rezultat je na kraju meča bio 2:2.