3

Atletico Madrid kiksao i vratio malo nade Real Madridu i Barceloni

K. H.
Detalj s utakmice između Levantea i Atletico Madrida (1:1) (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Atletico Madrida remizirali su protiv Levantea u zaostalom meču 2. kola španske La Lige rezultatom 1:1 čime su propustili priliku da dodatno povećaju svoju prednost u odnosu na Real Madrid i Barcelonu.

Levante bolje otvara meč i u 17. minuti nakon lijepe akcije Bardhi matira Oblaka i pogađa za 1:0, no Jorganždije su se brzo vratile u meč i preko Llorentea u 37. minuti stigli do poravnanja.

U drugom poluvremenu je Suarez imao nekoliko izglednih prilika da pogodi za pobjedu Atletico Madrida, no nije bio precizan, a treba reći i to da je na drugoj strani golman Oblak u nekoliko navrata spasio gostujući tim iz Madrida.

Nakon prve od dvije zaostale utakmice Atletico Madrida oni ostaju na prvoj poziciji La Lige sa 55 osvojenih bodova, šest više od Real Madrida od kojeg imaju i utakmicu više te devet više od Barcelone koja također ima meč manje.

Levante - Atletico Madrid 1:1 (Bardhi 17', Llorente 37')