La Liga
9

Atletico Madrid golom Gameira slavio u Eibaru

Nogometaši Atletica pobijedili su na Municipal de Ipurua stadionu u okviru 19. kola La Lige ekipu Eibara rezultatom 1:0.

Obje ekipe pružile su lošu partiju u prvom poluvremenu u kojoj gledaoci nisu mogli uživati u dobrom nogometu.

Ipak, bolje su se snašli Madriđani i u 27. minuti došli su u vodstvo kada je Gameiro pogodio na asistenciju Griezmanna.

U nastavku je Eibar krenuo na sve ili ništa i bili su daleko bolji rival. Stvorili su veliki broj prilika pred golom Atletica, ali nisu uspjeli doći do izjednačujućeg gola pa su gosti odnijeli u Madrid sva tri boda.

Atletico je s novom pobjedom zadržao drugo mjesto s šest bodova zaostatka u odnosu na lidera Barcelonu, koja ima i utakmicu manje. Eibar je i dalje na visokoj sedmoj poziciji.