La Liga
8

Atletico golovima Carrasca i Griezmanna savladao Sevillu u direktnom duelu za drugo mjesto

Nogometaši Atletico pobijedili su u Madridu u okviru 6. kola La Lige ekipu Seville rezultatom 2:0.

Dva argentinska trenera ove sezone su često rotirali sastave, ali u međusobnom susretu i direktnom okršaju za drugo mjesto kalkulacija i skrivanja nije bilo.

Jorgandžije su od samog početka krenuli žestoko, iako je Sevilla imala prvu priliku na utakmici kada je Sarabia pogodio stativu.

Međutim, ubrzo mu je s druge strane uzvratio Filipe Luis pogodivši prečku pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Već u prvoj minuti nastavka Carrasco je doveo Atletico u vodstvo, što je bio znak da i Sevilla zaigra ofanzivnije.

Ipak, pitanje pobjednika bilo je riješeno u 69. minuti kada je Griezmann udvostručio prednost nakon asistencije Filipe Luisa.

Do kraja nije bilo promjene meča pa su gosti zabilježili prvi poraz u zadnjih sedam utakmice.

Atletico je današnjom pobjedom prestigao upravo Sevillu i preuzeo drugo mjesto La Lige s bodom prednosti.