La Liga
6

Atletico golom Nigueza okončao san Eibara o plasmanu u Evropu

Nogometaši Atletica pobijedili su u Madridu u okviru 36. kola La Lige ekipu Eibara rezultatom 1:0.

Domaći su planirali da im današnja utakmica posluži kao trening za revanš polufinala Lige prvaka, dok će gosti vjerovatno završiti izvan evropskih poziciji, ali su u prilici ostvariti najbolji plasman u klupskoj historiji.

U prvom poluvremenu viđen je loš nogomet sa samo nekoliko dobrih prilika za postizanje gola. Carrasco i Niguez bili su neprecizni kod Atletica, dok je Inui na početku utakmice mogao dovesti Eibar u vodstvo.

U drugom poluvremenu Jorgandžije su se probudile i zaigrale znatno bolje.

Inicijativu su krunisali u 69. minuti kada je Niguez pogodio sa ivice šesnaesterca na asistenciju Godina za konačnih 1:0.

Da pobjeda domaćih ne bude uvjerljivija pobrinuo se golman Eibara Yoel, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Posebno se istakao kod odbrane u situaciji jedan na jedan sa Luisom.

Vrijedi istaći da su domaći utakmicu okončali sa igračem manje nakon što je Godin pred sami kraj meča u razmaku od samo tri minute zaradio dva žuta kartona.

Atletico je uprkos pobjedi ostao trećeplasirana ekipa La Lige, dok je Eibar na osmoj poziciji.