La Liga
30

Atletico golom Griezmanna u debiju na novom stadionu pobijedio Malagu

Nogometaši Atletica pobijedili su u Madridu u okviru 4. kola La Lige ekipu Malage rezultatom 1:0.

Gosti su u očajnom stanju i do sada su izgubili sve utakmice u ligi. Klub je u problemima i nedostajao im je čitav niz igrača na gostovanju Atleticu, koji je večeras debitovao na svom novom stadionu Wanda Metropolitane.

Imali su domaći u prvom poluvremenu više od igre, ali su gosti imali najbolju priliku kada je Oblak odbranio udarac Bastonu.

U nastavku je Atletico krenuo još žešće pa je već u 50. minuti Jimenez krajnjim naporom spasio gol nakon šuta Kokea.

Ipak, spasa mu nije bilo pola sata prije kraja meča kada je Griezmann pogodio na asistenciju Correje.

Do kraja nije bilo promjena pa su domaći slavili prvu pobjedu na svom novom stadionu.

Atletico se s novom pobjedom probio na treće mjesto, dok je Malaga pala na posljednju poziciju La Lige.