La Liga
12

Atletico dominirao na "Vicente Calderonu", Villarreal osvojio sva tri boda

U 34. kolu španske La Lige na "Vicente Calderonu" sastali su se Atletico Madrid i Villarreal, a gosti su slavili rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćoj ekipi koja je uputila čak sedam šuteva u okvir gola gotiju, dok Villarreal nije nijednom zaprijetio Oblaku.

Correa je u 11. minuti pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je Fernandez sjajno intervenisao. Minutu kasnije i Saul je pokušao, a golman gostiju je još jednom bio siguran.

U 32. minuti Griezmann je bio u šansi, a Fernandez je na čudesan način intervenisao i spasio svoj gol. Na odbijenu loptu natrčao je Gaitan, ali je Fernandez i njegov šut odbranio i odbio loptu u korner.

I u nastavku susreta Atletco je napadao, ali je Fernandez napravio sa sjajnim odbranama. Do kraja susreta sakupio ih je devet.

Villarreal je iz svoje jedine prave šanse na meču došao do pogotka. U 82. minuti meča Bakambu je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac, a Soriano je poslao iza Oblakovih leđa za tri boda Žute podmornice.