Primera
0

Athletic preokretom do novog domaćeg slavlja

Četiri su utakmice 15. kola španske Primere odigrane u prvom nedjeljnom terminu. Istaknimo novu, šestu domaću pobjedu Athletica na svom terenu (od osam odigranih utakmica).

Ovom prilikom su Baskijci bili bolji od Espanyola s 2-1, makar su dugo vremena gubili 1-0 i činilo se da će nakon Barcelone i madridskog Atletica uzeti bodove iz Bilbaa. No, u zadnjih dvadeset minuta je katalonski bunker doživio raspad. Prvo je Llorente izjednačio u 73. minuti, a samo pet minuta kasnije je već bilo konačnih 2-1 za domaćina nakon što je "mirne noge" bio Lopez. Spomenimo da je španski reprezentativac Llorente time došao do jubilarnog desetog pogotka ove sezone i treći je strijelac lige (iza Cristiana Ronalda i Messija).

I Hercules je na svom terenu gubio 1-0 od Malage, ali su u zadnjih 25 minuta zabili čak - četiri pogotka! Seriju je otvorio David Trezeguet svojim osmom ovosezonskim pogotkom, a potom su kao na traci zabijali Drenthe (iz penala), pa Cruz i Kiko.

Hrvatskog nogometaša Mate Bilića nije bilo u kadru Sportinga koji je u Gijonu odigrao 1-1 sa Osasunom. I tamo su gosti vodili, a domaćinu je barem bod donio Urugvajac Eguren, golom deset minuta prije kraja.

Primera, 15. kolo:

Athletic Bilbao - Espanyol 2-1 (Llorente 73, Lopez 78 / Osvaldo 34) Mallorca - Racing Santander 0-1 (Serrano 90) Hercules - Malaga 4-1 (Trezeguet 65, Drenthe 67-11m, Cruz 71, Kiko 80 / Fernandez 12) Sporting Gijon - Osasuna 1-1 (Eguren 80 / Caicedo 71)

Zaragoza - Real Madrid (kasnije) Barcelona - Real Sociedad (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 37 (-1), 2. Real Madrid 35 (-1), 3. Villarreal 30, 4. Espanyol 28, 5. Valencia 24 (-1)...