Serie A
1

Atalanta remijem protiv Milana osigurala nastup u Evropi naredne sezone

(Foto: EPA)
U 36. kolu Serie A Milan je u gostima remizirao sa Atalantom (1:1) koja je prvi put nakon 26 godina osigurala nastup u Evropi.

Ovo je peti uzastopni ligaški meč u kojem Milan ne zna za pobjedu. U tom nizu upisao je dva poraza i tri remija. Atalanta je nastavila niz bez poraza koji sada iznosi osam ligaških mečeva, ali je u tom periodu upisala pet remija.

Domaćin je bio blizu pobjede pošto je poveo golom Contija u 44. minuti i prednost je čuvao sve do 88. minute kada je Delofeu izjednačio na konačnih 1:1.

Oba tima su zadržala svoje pozicije na tabeli tako da je Atalanta ostala na petom mjestu sa 66 bodova, dok je Milan šesti sa 60 bodova. Atalanta je sada siguran putnik u kvalifikacije ili grupnu fazu Evropske lige naredne sezone što je ogroman uspjeh za tim čiji dres nosi bh. reprezentativac Ervin Zukanović koji zbog povrede nije bio u opcijama za ovaj meč.