10

Atalanta u posljednjim trenucima meča savladala Empoli, Zukanović odigrao cijeli meč

(Foto: EPA)
U 18. kolu Serije A Atalanta je u dramatičnoj završnici rezultatom 2:1 nakon preokreta savladala Empoli na svom terenu.

Gosti su poveli preko Mchedlidzea u 51. minuti, ali je Atalanta uspjela preokrenuti do kraja meča i time prekinuti niz od tri vezane utakmice bez pobjede.

Veliku radost domaćem timu donijeli su Kessie u 74. minuti i rezervista D'Alessandro koji je mrežu gostiju pogodio u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Za Atalantu je svih 90 minuta odigrao bh. reprezentativac Ervin Zukanović kojem je ovo bio 12. nastup u Seriji A ove sezone, a ukupno 10. od prve minute.

U redovima Empolija nije Radeta Krunića koji je suspendovan zbog žutih kartona. Krunić je redovan član prve postave Empolija za koji je ove sezone nastupio u 15 utakmica od čega 12 puta kao starter.