Serie A
0

Atalanta u drugom poluvremenu slomila otpor nemoćnog Beneventa

Ekipa Atalante slavila je u posljednjem meču 14. kola talijanske Serije A protiv Beneventa na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0.

Domaća ekipa imala je prvu priliku na meču u 15. minuti susreta, ali Cornelius nakon centaršuta nije uspio pogoditi za vodstvo svoje ekipe. Njegov udarac otišao je pored gola.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu, a kasnije će se ispostaviti i na meču za Benevento, imao je Armenteros u 40. minuti kada je Berisha odbranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu Atalanta je svim krenula puno ofanzivnije prema golu gostiju, a to im se isplatilo u 75. minuti kada Cristante postiže gol za 1:0, što se ispostavilo i kao konačni rezultat meča.

Nakon 14 odigranih utakmica Atalanta se nalazi na 10. poziciji i ima 19 osvojenih bodova, dok je Benevento ostao na posljednjoj poziciji s nula osvojenih bodova po čemu su jedna od najgorih ekipa u Evropi.