Ubjedljiva pobjeda
47

Atalanta razbila Juventus u Bergamu i plasirala se u polufinale Kupa Italije

Ekipa Atalante očitala je nogometnu lekciju Juventusu i pobjedom rezultatom 3:0 plasirali su se u polufinale Kupa Italije.

Domaći su puno bolje otvorili meč i već u 6. minuti Marten de Roon je mogao pogoditi za vodstvo, ali je šutirao pored gola. Ipak, Timothy Castagne u 37. minuti koristi drugu pravu šansu Atalante i dovodi svoju ekipu u vodstvo.

Samo dvije minute nakon toga, bilo je 2:0. Ovaj put strijelac za potpuni delijum navijača u Bergamu bio je Duvan Zapata koji je tako potvrdio fenomenalnu formu u kojoj se u posljednje vrijeme nalazi. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Allegri pokušao s izmjenama promijeniti tempo igre, ali u tome nije uspio, a konačnih 3:0 za debakl Juventusa protiv Atalante postavio je Duvan Zapata u 86. minuti.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao u 71. minuti, a nakon osam minuta na terenu dobio je žuti karton.