Serie A
13

Atalanta protiv Bologne ostvarila jednu od najvažnijih pobjeda u utrci za Evropom

Nogometaši Atalante pobijedili su u Bergamu u okviru 33. kola italijanske Serije A ekipu Bologne rezultatom 3:2.

Domaći igrači prije utakmice znali su da bi im pobjeda omogućila da bez pritiska zaigraju protiv Juventusa u sljedećem kolu te da je im je ova utakmica jedna od najvažnijih u utrci za Evropu.

Tako su i krenuli u meč. Već u trećoj minuti Conti je na asistenciju Gomeza doveo domaće u vodstvo, a malo kasnije Freuler je udvostručio prednost.

Ipak, u sljedećem napadu Destro je na asistenciju Di Francesca smanjio prednost i sa rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Di Francesco je potom u 61. minuti i sam postigao gol te poravnao rezultat. Međutim, petnaest minuta prije kraja Cristante asistira Caldari za konačnih 3:2.

Atalanta je s novom pobjedom preskočila Lazio i sada je četvrtoplasirana ekipa Serije A, dok je Bologna na 15. poziciji.