0

Atalanta na krilima Caldare srušila Napoli na San Paolu

Fudbaleri Atalante pobijedili su na gostovanju u okviru 26. kola italijanske Serije A ekipu Napolija s uvjerljivih 2:0.

Domaći su prvi imali veliku priliku kada je šut Insignea zaustavila prečka, ali je Caldara u 28. minuti doveo goste u vodstvo i zaledio Sao Paolo.

Napoli je potom krenuo žestoko ka golu Atalante, a dvije velike šanse promašio je Mertens pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:1.

Atalanta u 67. minuti ostaje s igračem manje nakon što je Kessie dobio drugi žuti karton. Ipak, to nije utjecalo na igru ekipe iz Bergama pa tri minuta kasnije preko Caldare udvostručuju prednost.

Imali su domaći do kraja tri velike prilike, ali su neprecizni bili Zielinski, Callejon i Albiol.

Bh. reprezentativac Ervin Zukanović u igru u pobjedničkoj ekipi ušao je tek u 91. minuti.

Atalanta se s ova tri boda probila na četvrto mjesto, dok je Napoli ostao trećeplasirana ekipa Serije A.