Grupa A
7

Evropska liga / Astana razbila Maccabi, Aničić, Grahovac i Sušić upisali nastupe

Nogometaši Astane su pregazili Maccabi u trećem kolu grupe A Evropske lige rezultatom 4:0.

Kazahstanski klub je upisao prvu pobjedu ove sezone u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju, dok je Maccabi zabilježio drugi poraz, a izraelski klub još uvijek nije postigao pogodak ove sezone.

Najprije je u prvom poluvremenu Twumasi postigao dva pogotka, a potom je isto napravio Kabananga u 47. i 52. minuti susreta za konačnih 4:0.

Marin Aničić je odigrao svih 90 minuta u dresu pobjedničke ekipe, dok je Srđan Grahovac u igru ušao u 68. minuti susreta umjesto Mužikova. S druge strane Tino Sušić je odigrao prvo poluvrijeme, a zamijenio ga je Atar.