65

Asmir Suljić postigao prvijenac za Videoton

Bh. nogometaš Asmir Suljić postigao je svoj prvi gol za mađarski Videoton u pobjedi njegove ekipe protiv Puškaš Akademije rezultatom 3:2.

Videoton je u 11. kolu mađarske OTP Bank Lige ugostio Puškaš Akademiju. Utakmicu su gosti odlično otvorili, Lencse je za vodstvo pogodio u 6. minuti, a Pekar je u 22. minuti povisio na 2:0.

Domaći su uspjeli smanjiti zaostatak golom Gyurcsoa u 33. minuti utakmice. Gosti su na kraju prvog poluvremena imali prednost od 2:1.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, Suljić je svojim prvijencem donio izjednačenje Videotonu.

Za potpuni preokret se pobrinuo Kovacs u 79. minuti, pa je Videoton na kraju pobijedio rezultatom 3:2.

Treba reći da su gosti od 85. minute igrali bez isključenog Fiole.

Videoton je sada sedmi na tabeli sa 12 bodova. Prvi je Ferencvaroš sa čak 31 osvojenim bodom.

Suljić je ovog ljeta prešao u Videoton nakon sjajnih igara za Ujpest.