Serie A
0

Asistencija i pogodak sjajnog Radeta Krunića nedovoljni Empoliju protiv Udinesea

Bh. reprezentativac Rade Krunić postigao je pogodak u porazu Empolija od Udinesea rezultatom 3:2 u susretu 31. kola italijanske Serije A.

U duelu ekipa koje se grčevito bore za opstanak u društvu najboljih gosti su u 11. minuti golom Caputa, kojem je asistirao Krunić, stigli u vodstvo, ali već u 15. minuti De Paul je poravnao na 1:1.

Brz ritam s početka utakmice gosti su iskoristili u 24. minuti kada Krunić rutinski koristi situaciju jedan na jedan s golmanom Udinesea, šalje loptu u mrežu i donosi novu prednost svojoj ekipi, no u finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. i 45. minuti, golovima De Paula s bijele tačke i Mandragore Udinese stiže do preokreta.

U drugom poluvremenu Empoli nije uspio stići do poravnanja i doživjeli su poraz u ovom izuzetno važnom meču u borbi za opstanak.

U drugom susretu koji je počeo od 15:00 sati Cagliari je na svom terenu bio bolji od SPAL-a sa 2:1, dok je u prvom meču dana Fiorentina iznenađujuće poražena od Frosinonea sa 1:0.