Emirates Cup
0

Arsenalu naslov, Pjanić asistent

Miralem Pjanić
Nogometaši londonskog Arsenala osvojili su naslov pobjednika na pripremnom turniru Emirates Cup, kojem su i domaćini.

Arsenalu je ovo drugi uzastopni, a ukupno treći naslov pobjednika u četvrtom izdanju. Prije dvije godine trijumfirao je HSV.

Arsenal je do titule pobjednika stigao zahvaljujući nedjeljnoj pobjedi protiv škotskog Celtica 3-2. Pogotke za ''topnike'' postigli su Carlos Vela, Bacary Sagna i Samir Nasri, a istaknuo se i Theo Walcott asistencijama Veli za prvi i Nasriju za treći gol. Nakon vodstva domaćina 3-0, u završnom dijelu ogleda je Celtic ublažio poraz golovima Daryla Murphyja i Ki Sung-Yuenga.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa, Milan i Lyon odigrali su 1-1. Borriello je zabio u 55. minuti za vodstvo ''rossonera'', a izjednačio je Briand u 78. minuti nakon centaršuta bh. reprezentatovca Miralema Pjanića.

Podsjetimo i na subotnje rezultate, odnosno na dva remija. Lyon i Celtic odigrali su 2-2, a Arsenal i Milan 1-1.

Na ovome turniru se, uz tradicionalnih tri boda za pobjedu i jedan za remi, dobiva po jedan bod i za svaki postignuti pogotak. Na kraju, Arsenal je prvi s osam bodova, Lyon drugi s pet koliko je osvojio i Celtic na trećem mjestu, a posljednji je Milan s četiri boda.