20

Arsenal ubjedljivo porazio Manchester United, Merseyside derbi bez pobjednika

Velika pobjeda Arsenala
Derbi susret osmog kola Premiershipa između Arsenala i Manchester Uniteda igran na stadionu Emirates pripao je domaćem timu rezultatom 3:0.

Uraganski početak Topnicima je donio veliku prednost već nakon sedam minuta. Pogodak za 1:0 u šestoj minuti postigao je Alexis Sanchez. Minutu kasnije bilo je već 2:0, a pogodak je postigao Mesut Ozil.

Treći pogodak domaći tim postigao je u 19. minuti, a strijelac je ovog puta bio po drugi put Alexis Sanchez.

Gradski derbi između Evertona i Liverpoola okončan je rezultatom 1:1. Gosti su poveli golom Ingsa u 41. minuti, da bi konačnih 1:1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena postavio Lukaku.

Meč Swanseaja i Tottenhama okončan je neriješenim rezultatom 2:2. Strijelci za Swansea bili su Ayew i Kane koji je postigao autogol. Dvostruki strijelac za Tottenham bio je Eriksen.