Premiership
96

Arsenal u odličnom gradskom derbiju pobijedio Crystal Palace, Kolašinac odigrao cijeli meč

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Selhurst Parku u okviru 20. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 3:2.

Domaći su prvi opasnije zaprijetili preko Cabayea, a Xhaka i Lacazette su ubrzo uzvratili s druge strane.

Topnici su u vodstvo stigli u 25. minuti kada je Mustafi pospremio loptu u mrežu nakon što je sretno došla do njega.

Mogao je Arsenal do odlaska na odmor i uvjerljivije voditi, ali nisu bili precizni Ozil, Lacazette i Xhaka.

Kazna je uslijedila već u četvrtoj minuti nastavka kada je Townsend pogodio nakon lijepe asistencije Zahe.

Međutim, u periodu od 62. do 66. minuti Arsenal postiže dva gola i praktički rješava pitanje pobjednika ovog duela.

Prvo je Sanchez pogodio iskoristivši dodavanje Lacazettea, a onda je sjajni čileanski napadač još jednom postigao gol na asistenciju Wilsherea. Konačnih 2:3 postavio je Tomkins minut prije kraja ovog londonskog derbija.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u dresu pobjedničke ekipe.

Arsenal je uprkos pobjedi ostao na šestom mjestu Premiershipa, dok je Crystal Palace prekinuo niz od osam utakmica bez poraza i nalazi se na 16. poziciji.