Premiership
81

Arsenal u derbiju sjevernog Londona savladao Tottenham

Dvanesto kolo engleskog Premiershipa otvoreno je derbijem sjevernog Londona u kojem je Arsenal savladao Tottenham rezultatom 2:0.

Domaćin je dominirao od početka do kraja susreta, a gosti su izgledali apsolutno nemoćno tokom svih 90 minuta susreta.

Arsenal je poveo u 36. minuti. Özil je ubacio iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a Mustafi je glavom pospremio loptu iza Llorisovih leđa.

U 41. minuti Topnici su udvostručili prednost. Bellerin je uposlio Lacazettea koji je u petercu pronašao Sancheza, a Čileancu nije bilo teško postići pogodak za 2:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Topnici su upisali nova tri boda. Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta i bio je neprelazan u odbrani Arsenala.