Premiership
47

Arsenal se provukao na gostovanju kod Crystal Palacea i došao do velike pobjede

S. G.
Arsenal je uz dosta poteškoća došao do minimalne, ali jako vrijedne pobjede na gostovanju kod ekipe Crystal Palacea rezultatom 1:0 u posljednjoj utakmici 2. kola Premiershipa.

Topnici su upisali velika tri boda u drugom londonskom derbiju u ovom kolu i tako su se pridružili Brightonu i Manchester Cityju koji su jedini za sada na maksimalnom učinku.

Viđen je prilično otvoren meč s obje strane, a na kraju je razliku napravio pogodak koji je postignut s bijele tačke.

Režirao ga je Martin Odegaard u 54. minuti nakon što se sudija morao konsultovati s VAR sobom poslije jednog prekršaja.

U nastavku je gostujući igrač Takehiro Tomiyasu u razmaku od svega sedam minuta dobio dva žuta, odnosno crveni karton, čime je svom timu učinio medvjeđu uslugu.

Ipak, tim Mikela Artete je do kraja susreta uspio da sačuva stečenu prednost i upiše nova tri boda.