Premiership
59

Arsenal s lakoćom savladao Brighton, Kolašinac odigrao čitav meč

Arsenal se u sedmom kolu engleskog Premiershipa s lakoćom obračunao s Brightonom slavivši rezultatom 2:0.

Već u 2. minuti Topnici su mogli povesti, ali je Lacazette sa 20 metara pogodio stativu. Igrala se 16. minuta kada je Arsenal došao u vodstvo. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Monreala koji je šalje u mrežu za 1:0.

Brighton je mogao izjednačiti u 24. minuti kada je nakon sjajne akcije iz slobodnog udarca March pogodio stativu.

Nakon kontranapada četiri na dva u 43. minuti susreta Ramsey je bio u idealnoj šansi, ali je njegov udarac nogom odbranio Ryan.

U 56. minuti desio se najljepši trenutak na meču. Sanchez je petom asistirao Iwobiju koji je šutirao "kroz ruke" Ryana u gol za konačnih 2:0.

U redovima domaće ekipe Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta i bio je jedan od zapaženijih pojedinaca na meču.