Premiership
10

Arsenal s katastrofalnom odbranom osvojio bod protiv Norwicha, Kolašinac igrao 90 minuta

K. H.
Ekipa Arsenala remizirala je protiv Norwicha u meču 14. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:2, dok je drugi susret između Wolvesa i Sheffielda završen rezultatom 1:1.
Domaći su u vodstvo stigli u 21. minuti. Arsenal je od prvog napada bio bolji protivnik, Topnici su imali potpunu dominaciju na terenu, ali iz prvog ozbiljnog napada Pukki je iskoristio loše kretanje Mustafija i pogodio za 1:0.

Ubrzo nakon toga, Aubameyang je iz ponovljenog penala poravnao za 1:1, ali pred kraj prvog poluvremena, tačnije u drugoj minuti sudijske nadoknade, Cantwell postiže gol i još jednom koristi izuzetno slabu reakciju odbrane gostiju iz Londona.

Konačnih 2:2 postavio je Aubameyang u 57. minuti, a do kraja meča Norwich je imao veliki broj prilika da dođe do pobjede, ponajviše zahvaljujući katastrofalnoj igri Mustafija i Xhake, no Leno se istakao s nekoliko sjajnih intervencija i sačuvao bod Arsenalu. Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Arsenal.

U drugom meču Wolves i Sheffield su odigrali također susret bez pobjednika, a konačni rezultat je glasio 1:1.