FA cup
12

Arsenal s drugom ekipom pobijedio Blackpool, Kolašinac igrao 83 minute

Ekipa Arsenala upisala je sigurnu pobjedu u meču 1. kola FA cupa na gostovanju kod Blackpoola, a Topnici su slavili rezultatom 3:0.

Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već nakon prvog poluvremena u kojem je ekipa Unaija Emeryja postigla dva pogotka. Prvo je u 11. minuti Wilock iskoristio jednu odbijenu loptu i glavom postigao gol za 1:0, da bi se isti igrač u 37. minuti još jednom upisao u listu strijelaca.

Konačnih 3:0 postavio je Iwobi u 82. minuti. Bh. reprezentativac od prve minute je igrao ovaj meč i na terenu je bio sve do 83. minute.

Crystal Palace je minimalnim rezultatom 1:0 porazio Grimsbyja pogotkom koji je postigao Ayew u 86. minuti, a istim rezultatom Portsmouth je pobijedio Norwich u gostima.

Bristol je na svom terenu sa 1:0 bio bolji od Huddersfielda, a meč Newcastlea i Blackburna završen je bez pobjednika.