13

Arsenal rutinski savladao Newcastle, nevjerovatan promašaj Aubameyanga obilježio meč

D. P.
Arsenal je slavio bez problema (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Arsenala pobjedom nad Newcastleom rezultatom 2:0 otvorili su 13. kolo engleske Premier lige.
Od samog starta Arsenal je bio bolji rival i prijetio je mnogo više, ali su gosti mogli do vodstva nakon fantastičnog udarca Jonja Shelveya u 30. minuti. Odbranio je Aaron Ramsdale uz pomoć prečke.

Najzanimljiviji trenutak prvog poluvremena dogodio se u 41. minuti. Golman gostiju Martin Dubravka je sjajno odbranio udarac Emila Smith-Rowea, a u nastavku napada obrukao se Pierre-Emerick Aubameyang koji je s dva metra promašio cijeli gol.

U nastavku je Arsenal riješio pitanje pobjednika. Bukayo Saka je u 56. minuti krunisao izvrsnu akciju Topnika po lijevoj strani i tako svoj tim doveo u vodstvo.

Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti kada je Gabriel Martinelli pogodio tek što je ušao u igru.

To je bio i konačan rezultat meča pa je tako Arsenal s nova tri boda poravnao učinak s West Hamom koji je na četvrtom mjestu. Oba tima imaju po 23 boda, ali West Ham ima utakmicu manje. Newcastle je posljednji sa svega šest bodova.